czwartek, 9 lipca 2009

Dwójka zdycha

Media publiczne postanowiły oderżnąć ostatnią zieloną, tętniącą odnóżkę. Zostanie wielki spróchniały kokon, któremu nie można nawet zarzucić kompleksu BBC. Zadufany tępy Golem z pretensjami do misji. Stoi nad narodem i grozi odcięciem dostępu do kultury w radiu i tv.
Ciężko słuchać pierdów o mocy sprawczej Św. Opłacanego Abonamentu, czyli pieniędzy, z których nikt się nie rozlicza, z których nie wiadomo jaka część faktycznie trafia do Dwójkowej Produkcji. TVP ma się dobrze i w ramach misji funduje abonentom polityczne i propagandowe rzygi, żałosne transmisje Eurowizji, uwłaczające inteligencji seriale. Przypomina supersam z lat osiemdziesiątych przeniesiony żywcem do współczesnego Centrum Handlowego.
Osobiście, do białej kości zazdrościmy Anglikom BBC.
BBC to potęga i prestiż bez ale. 8 stacji telewizyjnych i 10 radiowych ogólnokrajowych i międzynarodowych oraz około 50 lokalnych. Poza komercyjną BBC Worldwide, utrzymuje się z genialnych, rozchwytywanych produkcji, zysków z udziałów w przedsiębiorstwach i w symbolicznym wymiarze z abonamentu. Zero reklam. I fundament - niezależność.
Rodzime media publiczne nie mają racji bytu. Gliniany olbrzym nie dźwignie skromnego dziedzictwa narodowego, czy jak tam to zwie. Przewróci się na ryło i świeże powietrze rozwieje pył.
Żal Dwójki. Żal zespołu ludzi zaangażowanych w swoje mądre radio. Państwo nie widzi w nim jednak dojnej krowy i z tej prostej przyczyny krowa jałowa zostanie zaszlachtowana. W kąciku dygocze cielątko zwane TVP Kultura. Poza tym obora jest pusta.


Poniżej vlepka z najnowszym logo TVP projektu Krechy - znak protestu przeciwko szerzeniu obych, satanistycznych i niesłowiańskich idei:

2 komentarze:

murach pisze...

normalnie nóż się sam otwiera...

Visual Culture pisze...

heh