poniedziałek, 23 marca 2009

Kiszoj

Kiszoj lat 9 i 16.
Julia Kiszoj Piwakowska pierwsze zdjęcia zrobiła w wieku 9 lat małpką Premier, którą dostała od Babci. Od pierwszego wywołanego filmu było wiadomo, że nie ma tam przypadkowych kadrów. Potem zmieniały się aparaty, obiektywy, przybywało doświadczenia, ewaluowało patrzenie i przetwarzanie świata. Rejestrowanie własnej rzeczywistości stało się jej częścią. Niektóre skrawki można znaleźć tu.
Julia lubi język francuski i folkradio.hu. Jak ją poniesie, ryczy węgierskie pieśni i wytupuje czardasze. Kiedy akurat jej nie ponosi, robi jedną z miliona Rzeczy Fajnych Do Zrobienia. Lubi proste jedzenie i krówki. Nie znosi glutowego jedzenia.
Na codzień jest licealistką. Współpracuje z CSW Łaźnia, fotografując wernisaże, koncerty, warsztaty i inne wydarzenia. Jej zdjęcia można znaleźć również na okładce albumu PENTRAL Jacaszka.
Dzisiaj po drugiej stronie aparatu, w vaskowym obiektywie.

Kiszoj siedemnastoletni.

Kiszoj w stylu STEREOLIT.

1 komentarz:

13ka pisze...

Cudne zdjęcia ... stara fotografia mnie ujmuje, lubię ją też w stylizacji ... takie specyficzne utrzymywanie czegoś przy życiu ... zatrzymanie w kadrze i całkowity zakaz na przemijanie pozdrawiam i będę zaglądać.